İletişim

Proje Hizmetleri

Proje Hizmetleri

Enerji sektöründe geliştirilen pek çok proje bulunmaktadır. Projeleri ana başlık altında toplarsak elektrik projesi, statik proje ve enerji nakil hattı projesi olarak açıklayabiliriz. Bir enerji sistemi döşenirken öncelikle enerji için proje hazırlanmaktadır. Proje hizmeti verilirken pek çok detay incelenir ve bu detaylara dikkat edilir.
Enerji alanında verilen proje hizmeti ile birlikte dikkat edilen konulardan birisi topraklama ve yıldırımdan korunma olmaktadır. Güneş panellerinin üzerine yıldırım düşmemesi için proje buna göre hazırlanır ve sorunsuz bir şekilde düzenlenir. Proje hazırlanırken dikkat edilen bir diğer kısım kısa devre hesaplamalarının yapılmasıdır. Hiçbir sorun olmaması için proje firmamız tarafından en iyi şekilde düzenlenir, sorunsuz bir şekilde işleme konulur. Eğer ki işlemlerin sonunda herhangi bir sorun tespit edilirse düzeltme uygulanır.
Enerji alanında geliştirilen bu proje için dikkat edilen bir diğer kısım ise projenin alanı olmaktadır. Proje için en uygun alan belirlenirken projenin alanı için ne kadar ihtiyacın olduğu da hesaplanır ve müşteriye bu yönde bilgi sunulur. Firmamız proje üzerinde gerekli çizimleri ve enerji hattı çizimini gerçekleştirerek bu alanda nasıl bir planın uygulanacağını kararlaştırır. Her aşama yapılırken belirttiğimiz gibi müşterinin de haberi olmaktadır. Teklif buna göre müşteriye sunulur ve sonrasında yatırıma geçirilir.
Enerji alanında geliştirilen bu proje için dikkat edilen diğer konular arasında panel ve evirici uyumluluk hesabı, tek hat şeması, primer teçhizat seçim hesabı, güç planı gibi detaylar da yer almaktadır. Firmamız onlarca aşamayı uygulayarak sonuca ulaşıyor. Projeye başlanılmadan önce TEDAŞ standartlarına uygun bir şekilde düzenleme yapılır ve son aşamada projenin TEDAŞ tarafından onaylanması beklenilir. Proje onaylandıktan sonra diğer işlemlere geçilir.
Firmamızın sağladığı projeler arasında elektrik projesi yer almaktadır. Elektrik projesi, Elektrik projesi, enerji ile ilgili projelerin genel adı olmaktadır. Bu projede gerekli çizimler ve planlar yapılır ve sonrasında yatırımlara başlanılır. Kısacası elektrik tesisatları ile ilgili projeler için bu ad kullanılır.
Bir diğer aşama ise statik proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Statik proje, mimari projeye uygun bir şekilde inşaat mühendisleri tarafından hazırlanan bir belge olarak karşımıza çıkıyor. Bu belge içerisinde yapı hakkında çeşitli veriler yer almaktadır. Binanın en altından en üst katına kadar tüm taşıyıcı sistemlerin yer aldığı bu çizim sayesinde firmamız binanın detaylı bilgi almakta ve buna göre işlem yapmaktadır.
Enerji nakil hattı projesi ise enerjinin üretilen kaynaktan tüketilen kaynağa yönlendirilmesi için yapılan projedir. Güneş panelleri enerjiyi toplayarak kendi bünyesinde enerjiyi biriktirmektedir. Bu enerjinin tüketim alanına aktarılması için bir proje gerekir. Bu projenin çizim ve planlamaları için enerji nakil hattı projesi geliştirilmektedir. Proje sırasında kontrol ve onaylama işlemi tamamlandıktan sonra döşeme işlemine geçilmektedir.

 

 

 

Telefon WhatsApp Harita E-posta